. . .
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

"ORLEN e-MARATON SOLIDARNOŚCI Z PIĄTKĄ W TLE" - DZIŚ W NOCY WYSTARTOWAŁY ZAPISY!


zapisy Orlen e msJubileuszowy 25. Orlen Maraton Solidarności 2019

Zgodnie z zapowiedziami 6 czerwca o północy wystartowały zapisy do ORLEN e-Maratonu "Solidarności" 2020!
Zapisywać możecie się do końca sierpnia, ale starty rozpoczynamy już 1 lipca 2020! Pod koniec czerwca w panelu zapisów pojawi się możliwość pobrania numeru startowego. Klasyfikacja będzie pojawiać się na bieżąco wraz z nadesłanymi rezultatami biegu.

"ORLEN e-Maraton Solidarności z piątką w tle" - ideą jest, aby każda aktywna fizycznie osoba mogła znaleźć dla siebie adekwatny wysiłek.

Chcielibyśmy, aby tegoroczne święto biegania choć przeżywane w pojedynkę, bądź w mniejszych grupach, dało naszym biegaczom dużo satysfakcji i radości z bycia częścią ORLEN e-Maratonu Solidarności.

Maraton pełny, ale i na raty

Tegoroczna formuła wymuszona przez sytuację związaną z epidemią koronawirusa, ma paradoksalnie pewną zaletę. Umożliwiła nam zorganizowanie maratonu, nie tylko w wersji pełnej - 42 km 195 m, ale także w wersji etapowej czyli tzw. "Maraton na Raty". Dystans możecie pokonać w minimalnie dwóch, maksymalnie siedmiu etapach. Mamy nadzieję, ze dzięki temu lista startowa zapełni się biegaczami, którzy z różnych przyczyn do tej pory nie startowali w tym trójmiejskim, wyjątkowym maratonie.

Dystans towarzyszący - 5 km

Wirtualna odsłona biegu pozwoliła nam również na coś zupełnie nowego. Postanowiliśmy dodać dystans towarzyszący zmaganiom maratońskim. Od wielu lat miłośnicy biegania pytali o możliwość uczestnictwa w imprezie na dystansie 5 lub 10 km, tak by zawodnicy, którzy nie chcą bądź nie mogą przebiec 42 km mogli być także uczestnikami Maratonu Solidarności.
Mamy świadomość, że to nie to samo co emocje na prawdziwej trasie, bezpośrednia rywalizacja, adrenalina, ale wierzymy, że czas wspólnych startów lada moment powróci.

zapisy Orlen e ms1
Jubileuszowy 25. Orlen Maraton Solidarności 2019

Numer startowy dla każdego

Dla każdego zawodnika przygotowany zostanie dyplom ukończenia biegu oraz oczywiście numer startowy, który będzie można pobrać opcjonalnie przed swoim startem do biegu ze strony imprezy i z tym numerem wyruszyć na trasę.

W zależności od wyboru pakietu przygotujemy dla Was także piękny medal i pamiątkową koszulkę techniczną.

zapisy Orlen e ms2
Jubileuszowy 25. Orlen Maraton Solidarności 2019

Startem w "ORLEN e-Maratonie "Solidarności" 2020 z piątką w tle", pragniemy uczcić nie tylko wydarzenia Sierpnia'80. Rok 2020 pod wieloma względami jest wyjątkowy. Ważne rocznice, które chcielibyśmy dołączyć do tegorocznego świętowania to 40-lecie NSZZ "Solidarność", rok Św. Jana Pawła II i 50-lecie wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu w 1970 roku.

Niebawem kolejne informacje :)