. . .
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

KOMUNIKAT 2020 - ORLEN MARATON "SOLIDARNOŚCI" 2020

REGULAMIN

Szczegółowe informacje dotyczące rywalizacji, zapisów, zasady opublikujemy do 6.06.2020!

25 orlen gdansk 2545 wb

Drodzy biegacze!

Mimo zawansowanego procesu organizacyjnego, jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczną edycję Maratonu Solidarności. Decyzję podejmujemy z wielkim smutkiem, po konsultacji z jednostkami samorządowymi i służbami, które nie widzą możliwości przeprowadzenia imprezy o tej skali, w dniu 15 sierpnia 2020 roku. Proces odmrażania polskiego sportu jest prowadzony na tyle szybko na ile pozawalają obowiązujące przepisy, jednak organizacja maratonu jest bardzo skomplikowanym procesem, wymagającym zaangażowania setek osób i wdrożenia wielu procedur, których nie można przeprowadzić w stanie zagrożenia epidemiologicznego.

Jednocześnie nie chcemy, aby to był zmarnowany rok dla Maratonu Solidarności. Wraz z naszymi partnerami, proponujemy Państwu zyskującą na popularności formułę zawodów wirtualnych

"ORLEN e-Maraton Solidarności z piątką w tle".

Ideą jest, aby każda aktywna fizycznie osoba mogła znaleźć dla siebie adekwatny wysiłek.

Planujemy przeprowadzenie rywalizacji na pełnym dystansie maratonu w jednorazowym biegu, ale też przeprowadzenie "maratonu na raty, oraz biegu bądź marszobiegu towarzyszącego na dystansie 5 km. Przewidujemy wiele ciekawych klasyfikacji i nagród. Wszyscy uczestnicy będą mogli otrzymać numer startowy, certyfikat-dyplom ukończenia imprezy, pamiątkowy medal czy okolicznościową koszulkę.

Uczestnicy, którzy uregulowali już opłatę startową za tradycyjny Maraton Solidarności 2020, będą mogli przenieść ją na zmagania wirtualne bądź przenieść na przyszły rok.

Mamy nadzieję, że odniosą się Państwo ze zrozumieniem do podjętej przez nas decyzji o odwołaniu imprezy, jednocześnie gorąco zapraszamy do rywalizacji wirtualnej. Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej. Możecie zaprosić do Wirtualnego Maratonu Solidarności swoich znajomych, którzy w poprzednich edycjach, z różnych względów, do Trójmiasta przyjechać nie mogli.

Startem w "ORLEN e-Maratonie "Solidarności" 2020 z piątką w tle", pragniemy uczcić nie tylko wydarzenia Sierpnia'80. Rok 2020 pod wieloma względami jest wyjątkowy. Ważne rocznice, które chcielibyśmy dołączyć do tegorocznego świętowania to 40-lecie NSZZ "Solidarność", rok Św. Jana Pawła II i 50-lecie wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu w 1970 roku.

Niebawem szczegółowe informacje dotyczące rywalizacji, zapisów, regulamin, zasady!