. . .
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

STARUJEMY!!!!

na strone orlen

 

Już od jutra, od 1 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 można rozpocząć starty w ramach tegorocznej edycji ORLEN e-maratonu "Solidarności"!

Można przebiec maraton, maraton na raty bądź 5 km. Każdy bieg będzie miał osobną klasyfikację.

Mimo braku możliwości zorganizowania tradycyjnej imprezy maratońskiej w dniu 15 sierpnia w Trójmieście, postanowiliśmy zorganizować wirtualną wersję naszej rywalizacji.

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu każdego, kto kocha Polskę, dla kogo ważne jest upamiętnienie wydarzeń, które sprawiły, że dziś żyjemy w wolnym kraju. Zapraszamy biegaczy, którym bliska jest Polska, jej losy i historia.

W 2020 roku jest wiele ważnych wydarzeń, które chcieliśmy uczcić biegając. Dla wielu z nas Maraton "Solidarności" nierozerwalnie wiąże się z wydarzeniami Sierpnia'80. Do tegorocznego świętowania chcemy dołączyć 40-lecie NSZZ "Solidarność", rok Św. Jana Pawła II i 50-lecie wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu w 1970 roku.

Wirtualną odsłoną ORLEN e-Maratonu "Solidarności", chcielibyśmy podtrzymać relację z Wami, zawodnikami, którzy chociaż raz pobiegli w Trójmieście, ale także z tymi, którzy chcieliby dołożyć cegiełkę do naszego wydarzenia.

Zapisy na wybrany dystans trwają do końca sierpnia. Numer startowy można pobrać już dziś za pośrednictwem strony datasport.pl z poziomu profilu zawodnika (po zalogowaniu się) lub z poziomu listy startowej.

Zachęcamy by wydrukować sobie numer startowy i przypiąć podczas pokonywania wybranego dystansu.

numer startowy
Chcielibyśmy zobaczyć jakie miejsce wybraliście na start. Może to być bieg nocny, poranny, południowy czy jaki Wam najlepiej pasuje. Ważne aby pokonać wybrany dystans!

Zachęcamy także, do nagrania krótkiego filmu - może być telefonem :) i zrobienia zdjęcia z numerem, najlepiej podczas biegu :), a następnie nadesłanie do nas na adres biura. Ze wszystkich zdjęć na zakończenie, zrobimy wspólną galerię, nagrodzimy najciekawsze materiały foto i video, a z nadesłanych filmów zmontujemy relację :) Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w zabawie!

Niedługo zaprezentujemy Wam medal i pamiątkową koszulkę (możliwość wyboru pakietu - z koszulką czy bez - w panelu zapisów)

Klasyfikacja biegów będzie pojawiać się na bieżąco wraz z nadesłanymi rezultatami.

"ORLEN e-Maraton Solidarności z piątką w tle" - ideą jest, aby każda aktywna fizycznie osoba mogła znaleźć dla siebie adekwatny wysiłek.

Chcielibyśmy, aby tegoroczne święto biegania choć przeżywane w pojedynkę, bądź w mniejszych grupach, dało naszym biegaczom dużo satysfakcji i radości z bycia częścią ORLEN e-Maratonu Solidarności.

Ważne informacje

Maraton pełny, ale i na raty

Tegoroczna formuła wymuszona przez sytuację związaną z epidemią koronawirusa, ma paradoksalnie pewną zaletę. Umożliwiła nam zorganizowanie maratonu, nie tylko w wersji pełnej - 42 km 195 m, ale także w wersji etapowej czyli tzw. "Maraton na Raty". Dystans możecie pokonać w minimalnie dwóch, maksymalnie siedmiu etapach. Mamy nadzieję, ze dzięki temu lista startowa zapełni się biegaczami, którzy z różnych przyczyn do tej pory nie startowali w tym trójmiejskim, wyjątkowym maratonie.

Dystans towarzyszący - 5 km
Wirtualna odsłona biegu pozwoliła nam również na coś zupełnie nowego. Postanowiliśmy dodać dystans towarzyszący zmaganiom maratońskim. Od wielu lat miłośnicy biegania pytali o możliwość uczestnictwa w imprezie na dystansie 5 lub 10 km, tak by zawodnicy, którzy nie chcą bądź nie mogą przebiec 42 km mogli być także uczestnikami Maratonu Solidarności.

Numer startowy dla każdego
Dla każdego zawodnika przygotowany zostanie dyplom ukończenia biegu oraz oczywiście numer startowy, który będzie można pobrać opcjonalnie przed swoim startem do biegu ze strony imprezy i z tym numerem wyruszyć na trasę.

W zależności od wyboru pakietu przygotujemy dla Was także piękny medal i pamiątkową koszulkę techniczną.

plakat koncowy maly