. . .
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

PREZENTUJEMY LISTĘ PACEMAKERÓW

IMG 1221

Podczas XXI Maratonu Solidarności na trasie pojawią się pacemakerzy, którzy poprowadzą zawodników na następujące czasy netto: 3:30, 3:45, 4:00, 4;15 i 4.30.

Prezentujemy Wam ilistę pacemakerów i to co chcieli powiedzieć Wam o sobie :)

PACEMAKERZY

3:30

Mirosław Boczar -
Kilka słów o sobie: Przygodę z bieganiem rozpocząłem w roku 1998 debiutem na dystansie 10 kilometrów. Przez kilka pierwszych lat skupiałem się na krótkich dystansach - maksymalnie półmartonu. W miarę postępów w wynikach i systematycznie powiększającego się "apetytu" na szybsze przemieszczanie się" dołożyłem dystans maratoński. To jednak nie było wystarczające i po kolejnym okresie "dojrzewania" skupiłem się na ultramaratonach. Wszystkim uczestnikom biegów, bez względu na osiągany czas życzę wytrwałości i maksymalnego czerpania radości z biegania - wszak to sens "zmagań z samym sobą".

 

3:45

Piotr Słodowicz  -
Kilka słów o sobie: Na co dzień „bankster”, w wolnej chwili pasjonat biegania i roweru. Od dwóch lat w triathlonie. Wyznaję zasadę 3xZ. Najbardziej udany start to drugi maraton, który pobiegłem z czasem 3:07:58 po 12 miesiącach od rozpoczęcia biegania co pozostaje nadal moim rekordem.

 

Prawie „zawodowy” Pacemarker zwykle na czas 3:30 lub 3:45 w maratonie oraz 1:35, 1:40 w półmaratonie. Ukończone jedenaście maratonów.


Michał Esteban Łojko - Kilka słów o sobie: Zawodowo fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego w klubach sportowych i kadrach narodowych. Biegowo zwany Estebanem, Książe Prahy :-). Reprezentuje Klub Rajtarowianka Drzonków. Ultramartończyk, etatowy pacemaker na imprezach biegowych (maratony od 4:15 do 3:30, półmaratony od 1:55 do 1:40). Taktyka na bieg: równe tempo. Ukończone trzynaście maratonów i trzy ultramaratony w Polsce.

4:00

Zbigniew Jakubek - Kilka słów o sobie: Żona, dwoje dzieci z zawodu jestem drukarzem. Biegam od kilku lat, znajomi mówią do mnie ZIBI. Zaliczyłem kilka maratonów, kilkanaście półmaratonów i kilkadziesiąt 10-cio kilometrówek, piątek nie policzę....Moja życiówka na Maratonie to 3:32:35 z warszawskiego Orlenu z 2015 roku. Plan na Maraton "SOLIDARNOŚCI" jest prosty, równe, spokojne tempo. Mam nadzieję, że biegacze którym będę miał przyjemność być "latarnią" będą dobrze wspominać ten bieg a wszyscy zrobią swoje upragnione życiówki!!! Ukończone cztery maratony.

Dariusz Lulewicz - Kilka słów o sobie: Kilka słów o sobie: 36 lat żonaty, dwoje dzieci. Biegam od 8 lat, jest to dla mnie wręcz nałóg, biegam często i dużo, także z wózkiem z moim 3-letnim synkiem, Robertem. Do tej pory przebiegłem dwanaście maratonów, ponad dwadzieścia półmaratonów i ponad setkę biegów na krótszych dystansach. Zamierzam biegać przynajmniej jeden maraton rocznie do emerytury, a jak się da, to i dłużej ;). Mój rekord życiowy w Półmaratonie – 1:38:07, a na 10km – 40:58.Rekord życiowy w maratonie: 3:29:52 (34 Dębno Maraton, 2009). Piąty raz jako pacemarker.


4:15

Agata Masiulaniec -
Kilka słów o sobie: Gdańszczanka, miłośniczka wyzwań i pasjonatka sportu. Wyróżniona w plebiscycie Biegowy Dziennikarz Roku organizowanym przez Fundację Festiwal Biegów. Na koncie ukończone m.in. X Bieg Rzeźnika, IV Bieg Morskiego Komandosa oraz I Zimowy Ekstremalny Triathlon R3D. Uczestniczka i współorganizatorka akcji „125 km i Piotruś stanie na nogi”. Pacemaker podczas Maratonu Solidarności 2013. Ukończone trzy maratony i jeden bieg ultra.


Agnieszka Tomaszewska - Kilka słów o sobie: Biegam od marca 2014r.  Pracuję jako specjalista ds. ekonomiczno-handlowych. Po pracy aktywnie trenuję bieg na dziesięć kilometrów, co wciągnęło mnie całkowicie. Trenuję dużo i często. Najwięcej satysfakcji daje mi stałe poprawiane osobistych rekordów. Mam wiele startów na dziesięć kilometrów przy maksymalnych obrotach. Najlepszy czas 45.01, ach ta sekunda... Bieganie połówek i maratonów traktuje na luzie. HM debiut na dystansie jako pacemaker czas 2:10. Debiut w maratonie ukończony na luzie z czasem  03:58:59.


Andrzej Rojek - Kilka słów o sobie: Bardzo lubię  pływanie, jazdę rowerem, głównie długie biegi leśne. Moje osiągnięcia w długich biegach to ukończenie siedmiu maratonów i jeden ultramaraton. Odznaka Korony Polskich Maratonów. Najlepszy czas w maratonie Poznańskim 03:25:23.

4:30

Robert Sulima - Kilka słów o sobie: Pierwszy maraton w 2002 roku. Ukończonych maratonów razem z biegami dłuższymi 51. Rekord maratonu 3:39, połówka 1:39, dycha 43. Pacemakerem w maratonie będę po raz piaty Trenuję w zależności od możliwości od 50 km w miesiącu do najwięcej 400 km. Ukończyłem bieg na 85 km,100 km i bieg 24 h oraz dwa razy triathlon na dystansie iron-man.

Bartosz Moll - Kilka słów o sobie: Biegam od 2008 roku. Od tego czasu uczestniczyłem w wielu maratonach w kraju (m.in. Kraków, Warszawa, Dębno, Poznań, Gdańsk) jak i za granicą (Amsterdam, Barcelona, Berlin). Największym jednak przeżyciem był udział w 2010 w maratonie w Nowym Jorku. Tego nie da się opisać słowami! Ukończonych siedemnaście maratonów. Rekord życiowy w maratonie: 3:28:07 (Maraton Łódzki 2014). Od trzech lat jestem pacemakerem w Maratonie Solidarności w Gdańsk.