. . .
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

OSTATNIE DNI BIEGANIA W RAMACH ORLEN e-MARATONU SOLIDARNOŚCI!!!

Iwona Iza


Drodzy biegacze, to już ostatnie dni startów w ramach naszej tegorocznej imprezy ORLEN e-Maraton Solidarności z Biegami Towarzyszącymi. W niedzielę 5 września kończymy rywalizację!

W miniony weekend dołączyły do naszego wydarzenia dwie wspaniałe zawodniczki! Olimpijka z Rio de Janeiro Iwona Bernardelli pobiegła na dystansie półmaratonu wraz z Izabelą Paszkiewicz. 
Obie dziewczyny, to elita polskich biegów długich.

Przypominamy, że od Ci którzy wystartują od 1 do 5-go września będą mogli swoje wyniki zaliczyć również do Akcji Fundacji Na Ratunek!!!

Iwona Bernardelli zajęła wspaniałe 21 miejsce w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku (2:31:41). Jest to 9 wynik w historii polskiego maratonu. Jest także rekordzistką i złotą medalistką Wojskowych Igrzysk Światowych w maratonie, wielokrotną reprezentantka kraju na ME, PE i MŚ a także multimedalistką mistrzostw Polski (33 medale, w tym 10 złotych).

Izabela Paszkiewicz w tym roku została brązową medalistką mistrzostw Polski w 41. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet w Dębnie, z wynikiem 2:39:26. Jest jedną z czołowych biegaczek długodystansowych w Polsce, która w dorobku ma 5 medali mistrzostw Polski seniorów, start na MŚ w Londynie oraz dziesiąte miejsce ME w Berlinie. 

Iwona i Izabela są żołnierzami Wojska Polskiego!