. . .
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

MARATON SOLIDARNOŚCI 2021

ORLEN e maraton 2020 177

Szczegółowe informacje dotyczące rywalizacji, zapisów, zasady opublikujemy niebawem.


Drodzy biegacze!

Wszyscy czekaliśmy na ten rok z wielkimi nadziejami, że spotkamy się w sierpniu 2021 w Trójmieście, by razem wziąć udział w kolejnej edycji Maratonu Solidarności. Wydawało się to pewne. Niestety sytuacja w Polsce i na świecie spowodowała, że zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji, która pozwoli nam zachować ciągłość działania, jednak nie będzie spełnieniem naszych marzeń, by spotkać się twarzą w twarz z Wami wszystkimi.

Aby zorganizować maraton przebiegający przez trzy miasta, już dziś musielibyśmy zatwierdzać trasę, dopinać umowy i otrzymać wszystkie konieczne pozwolenia, by zorganizować bieg w wersji tradycyjnej. Oczywiście nie jest to możliwe, dlatego jeszcze ten raz maraton będzie ponownie e-Maratonem Solidarności. Mamy nadzieję, że mimo wszystko będziecie z nami w wirtualny sposób, że jeszcze ten rok, choć osobno to jednak solidarnie będziemy razem i podtrzymamy ciągłość imprezy, którą od tylu lat razem z wami tworzymy. Bez Was i bez Waszego udziału nie ma Maratonu Solidarności, więc całym sercem liczymy na Waszą obecność i towarzyszenie imprezie.


Ostatnie Mistrzostwa Polski w Maratonie pokazały, że biegacze to ludzie, którzy się nie poddają i mocno trenują, o czym świadczą fantastyczne wyniki na mecie w Dębnie. Mamy nadzieję, że Wy również trenujecie i jeden z Waszych treningów zamienicie na udział w naszym maratonie.

Formuła maratonu będzie taka sama jak rok temu. Będzie można pobiec pełen dystans jednorazowo, na raty i towarzyszyć nam także w wirtualnej piątce. Ideą naszą jest, aby każda aktywna fizycznie osoba mogła znaleźć dla siebie adekwatny wysiłek i wziąć udział w kolejnej szalonej, wirtualnej edycji.

Niebawem podamy Wam szczegóły, regulamin i uruchomimy zapisy.

Miniony rok, przetrwaliśmy dzięki wam, bo chcieliście być z nami mimo pandemii. Wierzymy, że w tym roku także pozostaniecie z nami!

Zaglądajcie na stronę www.maratongdansk.pl