. . .
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

 

REJESTRATOR GPS - Zawody wirtualne dla każdego

POBIERZ ZE SKLEPU GOOGLE PLAY
POBIERZ Z APP STORE

KRÓTKA INSTRUKCJA REJESTRATORA

 screenshots

 

Dla tych osób, które nie korzystają z żadnej aplikacji pomiarowej, bądź dla tych, którzych chcieliby spróbowac czegoś nowego :) firma DATASPORT przygotowała nową aplikację do rejestracji rezultatów biegu - REJESTRATOR GPS.

Co znajdziemy w aplikacji:

 • Zawody wirtualne zarejestrowane i wysłane dwoma kliknięciami (start i finisz)
 • Treningi otwarte po trasach (segmenty)
 • Treningi indywidualne
 • Rejestracja GPS, wyniki, porównania, statystyki

 

 

 

Rejestrator GPS

Aby się wszystko udało

Zaktualizuj do wersji 11 Wersję można odczytać klikając w wykrzyknik na pierwszej stronie. Najnowsza wersja rejestruje trasę nawet gdy telefon zamknie aplikacje w tle (co się dzieje na niektórych telefonach). Nowa wersja czeka na opublikowanie w sklepie Play. Gdy się pojawi należy bezzwłocznie ją zainstalować.

Zacznij od zarejestrowania zwykłego treningu. Sprawdź czy Twój telefon nie wyłącza rejestratora gdy go wygaszasz i czy rejestruje prawidłowo twój trening zanim użyjesz go do zawodów.

Jak zacząć

Zaloguj się Jednokrotne zalogowanie się da dostęp do wszystkich zawodów na które jesteśmy zapisani, do treningów po trasie (segmentów), treningów indywidualnych i do wyników. Jest to preferowany tryb używania rejestratora.

Jak wybrać rodzaj aktywności (wyścigu)

Lista z przyciskami do wyboru u góry ekranu pozwala wybrać: .

 • Twoje zawody - zawody na które jesteś zapisany w portalu Datasport i możesz ich przebieg łatwo zarejestrować przy użyciu aplikacji
 • Trasy w pobliżu i Trasy - ogólnodostępne ulubione trasy, które możesz pokonywać porównując swoje wyniki z innymi. Trasa opisana jest w informacji i pokazana na mapie. W czasie biegu można zawsze wyświetlić mapę z naniesioną trasą do pokonania i własnym śladem by upewnić się o pozostawaniu na trasie.
 • Treningi - swoje własne biegania, jazdy rowerem, spacery itd., które możesz zarejestrować i wykorzystać potem do analizy i statystyk.
 • Zapisz się - dostępne zawody wirtualne na które możesz się zapisać (zapisy dostępne w informacji o zawodach)

Jak zarejestrować bieg, jazdę, marsz... (wyścig)

Rejestracja wymaga wykonania dwóch czynności:

 • Wcisnąć START - potwierdzenie akustyczne i czas zaczyna biegnąć
 • Wcisnąć FINISH - potwierdzenie pytaniem czy rzeczywiście chcesz zakończyć rejestrację.

Podczas rejestracji można też:

 • Wcisnąć WSTRZYMAJ - dostępne tylko w trybie treningu - wstrzymuje rejestrację i czas do momentu naciśnięcia przycisku WZNÓW. Można dowolną ilość razy wstrzymywać rejestrację podczas treningu.
 • Wcisnąć MAPA - wyświetli się wówczas mapa z zaznaczonym na czerwono śladem twojej aktywności. Gdy podana jest mapa trasy wyświetlona będzie na fioletowo. Wyświetlenie mapy nie zakłóca rejestracji działającej równolegle.
 • Wcisnąć UDOSTĘPNIJ - pobierany jest wtedy link do ekranu pokazującego twoje połoenie i przebytą drogę na żywo podczas aktywności. Możesz ten link udostępnić komu chcesz i gdzie chcesz np. osobie w messangerze, na swoim facebooku, twiterze...

Jak zarejestrować nową trasę treningową (Segment)

Trasa treningowa (segment) to zwykle popularna w danym rejonie trasa po której można prowadzić będzie treningi z których sporządzane są wyniki. Każdy użytkownik może pokonać trasę treningową dowolną ilość razy. Do wyników zaliczony będzie zawsze jego najlepszy czas. Wszystkie aktywności po trasie będą dostępne w historii użytkownika. Pokonanie trasy jest weryfikowane co do zgodności z trasą wzorcową, zarejestrowaną przez założyciela trasy. Kroki niezbędne do rejestracji nowej trasy to:

 • Chcę założyć trasę u dołu ekranu - taki przycisk u dołu ekranu startowego pokazuje się gdy nie mamy przydzielonej zgody do tworzenia nowych segmentów. Po kliknięciu go system automatycznie zweryfikuje prośbę i udzieli zgodę lub odmówi. Gdyby odmówił pozostaje kontakt telefoniczny z Datasport
 • Rejestruj trasę - przycisk u dołu ekranu uruchamia proces rejestracji nowej trasy (jeżeli mamy zgodę na rejestrowanie nowych tras). Pokaże się skrócony opis czynności do wykonania w celu rejestracji segmentu.
 • Rejestruj GPS klikając przechodzimy do wyboru dyscypliny, którą chcemy pokonać nową trasę, rejestrując i opisując ją.
 • Wybierz dyscyplinę do rejestracji trasy - Rejestracja trasy wymaga zrobienia opisu, zdjęć więc jej rejestracja nie pozwoli na uzyskanie rekordowego czasu. Ważne jest by została prawidłowo i dokładnie zrobiona. Wybieramy dyscyplinę - bieg uliczny, bieg górski, nordic walking, MTB, Szosa, w zależności od sposobu jakim pokonamy trasę rejestrując ją.
 • Dane trasy (segmentu) wprowadzamy nazwę trasy, miejscowość, jak najdokładniejszy opis, robimy zdjęcie miejsca startu i możemy wrócić do poprzedniego ekranu rejestracji GPS i ruszać w drogę
 • START Uruchamiamy rejestrację stojąc dokładnie w miejscu startu trasy (jeżeli nie zrobiliśmy zdjęcia startu rejestrator nie pozwoli nam wystartować)
 • W trakcie pokonywania trasy Klikamy w Dane trasy treningowej i robimy zdjęcia charakterystycznych punktów trasy do których możemy się odnieść w opisie trasy. Możemy zrobić dowolną ilość tych zdjęć.
 • FINISH Gdy dotrzemy do miejsca mety trasy dokładnie tam zakańczamy rejestrację. Pamiętajmy by zrobić zaraz potem zdjęcie miejsca mety trasy. Trzeba także zrobić zdjęcie promocyjne-tytułowe obiektu, terenu, góry itd. na której znajduje się trasa.
 • Zapisanie i wysłanie danych trasy Po zakończeniu rejestracji klikamy w dane trasy treningowej, upewniamy się że zrobiliśmy zdjęcie mety i że wszystkie dane o trasie są prawidłowo podane i klikamy dostępny wtedy na niebiesko przycisk Wyślij trasę na serwer - opublikuj.

Uwaga. Proces rejestracji trasy można rozpocząć wcześniej, przygotowując sobie tekst opisowy i tytuł. Następnie pozostawiając rejestrator w telefonie włączony można udać się zarejestrować trasę w terenie. Proces rejestracji jest aktywny od uruchomienia aż do anulowania (tym samym przyciskiem u dołu ekranu.)