. . .
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

CZEKAMY NA WAS W TRÓJMIEŚCIE!!!!

maraton gdansk 2018 2590


Przygotowania do jubileuszowej edycji maratonu idą pełną parą. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem 25. "ORLEN Maratonu Solidarności" i do zapisywania się póki opłata startowa wynosi 99 zł - czyli do końca maja 2019. Wysokość opłaty jest uzależniona od daty nadania przelewu.

W tym roku dzień 15 sierpnia wypada w czwartek, co pozwala tym, którzy przyjadą na maraton z innych zakątków Polski i świata na zaplanowanie dłuższego pobytu w Trójmieście. Gdynia, Spot i Gdańsk - to miasta o niesamowitej różnorodności. Oprócz atrakcji tak oczywistych jak spacer nad morzem, wędrówka uliczkami historycznego miasta Gdańsk czy odwiedzenie portu w Gdyni, można znaleźć mnóstwo innych, ciekawych aktywności i ciekawostek. Liczne punkty widokowe pozwalają spojrzeć na miasta z innej perspektywy :)


Koniecznie trzeba przypomnieć o niezwykłym Jarmarku Dominikańskim, który odbywa się od ponad 750 lat i przyciąga miliony turystów. W tym roku będzie trwał od 27.07.2019 - 18.08.2019. Przez te trzy letnie tygodnie, na kilku scenach, realizowany jest program rozrywkowy. Są to koncerty, pokazy sztucznych ogni, kostiumowe spektakle, parady, festiwale, konkursy oraz inne wydarzenia. W ubiegłym roku w ramach Jarmarku można było odwiedzić 1100 stoisk handlowych!

Połowa sierpnia to już nieco mniejsze upały, a więc czas na wypoczynek połączony z aktywnością - idealny. Neptun czeka na Was w swojej fontannie na Długim Targu gdzie jak zawsze, będzie Was witał na ostatnich metrach maratońskiej trasy.

Trasa jubileuszowego biegu pozostaje taka sama jak w ostatnich latach, zatem Ci, którzy już startowali nie muszą obawiać się niespodzianek.

Przypominamy, że Miasteczko Maratońskie będzie usytuowane w Pałacu Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku - około 200 metrów od linii mety.

W najbliższym czasie zaprezentujemy Wam już jubileuszowy medal dla naszych maratończyków. Czekamy na Was!

Przypominamy, że hotele: Haffner w Sopocie i Number ONE w Gdańsku przygotowały na maratończyków specjalne zniżki.