lip-sie 2020
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

ORLEN e-MARATON SOLIDARNOŚCI

Z 5-tką w tle

Tak było w 2019 r.

DRODZY MARATOŃCZYCY,
Dziękujemy za Waszą obecność
podczas XXV ORLEN Maratonu Solidarności. Niezmiernie miło było Was gościć w Trójmieście. Zapraszamy do czytania i ogladania materiałów podsumowujących edycję 2019.

Więcej

Galerie-Archiwum

Serdecznie zapraszamy do oglądania archiwalnych galerii zdjęć.
Na pewno siebie znajdziecie :)

W zakładce menu FOTO znajdziecie zdjęcia z ostatnich 12 lat!

 

 

 

Więcej

ORLEN E-“SOLIDARITY” MARATHON 2020

english

The rules and registration of "ORLEN E-Marathon Solidarity with additionally 5 Km".

START!


More

PODZIĘKOWANIE DLA UCZESTNIKÓW

meta
6 września 2020, w niedzielę zakończyliśmy rywalizację w ORLEN e-Maratonie Solidarności z towarzyszącą 5-tką w tle. Z przyczyn związanych z epidemią COVID-19, nie mogliśmy zorganizować maratonu w wersji tradycyjnej - biegu ulicami Trójmiasta. Zaprosiliśmy Was do wersji wirtualnej, która - jest rzeczą oczywistą - nie pozwala na zbudowanie takiej atmosfery, ani rywalizacji jak w realnym biegu maratońskim.

Mimo wszystko byliście z nami. Przez całe wakacje i kawałek :) rywalizowaliście na wybranych przez siebie trasach, w najdogodniejszych dla was terminach. Biegaliście samodzielnie, w grupach, po asfalcie, po górach, polach, lasach, nad morzem, nad jeziorami, po swoich osiedlach, parkach i ośrodkach sportowych. O tym wszystkim opowiadają nadesłane przez Was zdjęcia, maile, opowieści telefoniczne. Niektóre historie są naprawdę wyjątkowe, dlatego postanowiliśmy je tutaj co jakiś czas "opowiadać" w kolejnych artykułach. Nie spodziewaliśmy się, że tak bardzo zaangażujecie się w naszą wirtualną imprezę. Dziękujemy, że byliście z nami, że chcieliście swoim wysiłkiem upamiętnić tak wiele wyjątkowych dla Polski wydarzeń. Dla Dyrektora ORLEN e-Maratonu Solidarności, Kazimierza Zimnego, olimpijczyka i brązowego medalisty z Rzymu (1963), który w tym roku obchodził swoje 85 urodziny, Wasza obecność i udział były niezwykle wzruszające i budujące. Podobnie jak dla nas wszystkich.

Doceniamy każdy wysiłek. Maraton pokonany jednrazowo, na raty i tych, którzy biegali na dystansie 5 km. Wierzymy, że w nadchodzącym roku spotkamy się wszyscy na linii startu w Gdyni, razem odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego i ruszymy na trasę.


Mamy nadzieję, że medal i koszulka będą dla Was piękną pamiątką. Niebawem opublikujemy także galerię stworzoną z Waszych zdjęć.

Wyniki na razie są nieoficjalne, ponieważ jeszcze poddajemy je weryfikacji. Dokładną klasyfikację podamy niebawem.

Przypominamy, że wysyłka medali i koszulek i wszystkich pakietów dla zawodników Wirtualnego e-ORLEN Maratonu "Solidarności" z 5-tką w tle, zgodnie z regulaminem realizowana będzie w ciągu 4-6 tygodni od zakończenia rywalizacji.

meta7
Od lewej: Dyrektor Strategiczny Maratonu Solidarności,- Małgorzata Leśniewicz, Dyrektor Maratonu Solidarności - Kazimierz Zimny, Karolina Zimny

meta2

meta3

meta5

meta6

meta4