VII-VIII.2021
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

ORLEN E-MARATON SOLIDARNOŚCI

NA CAŁYM ŚWIECIE

Do startu pozostało:
3 3
0 0
2 2
DNI
0 0
1 1
GODZINA
2 2
3 3
MINUT
5 5
3 3
SEKUND

Tak było w ostatniej (na razie :) ulicznej edycji.

Niezmiernie miło było Was gościć w Trójmieście. Na razie nie udało nam się zorganizować tradycyjnego biegu z powodu obostrzeń. Powspominać jednak warto... Zobaczcie jak wyglądał nasz maraton!

Więcej

Galerie-Archiwum

Serdecznie zapraszamy do oglądania archiwalnych galerii zdjęć.
Na pewno siebie znajdziecie :)

W zakładce menu FOTO znajdziecie zdjęcia z ostatnich 12 lat!

 

 

 

Więcej

ORLEN E-“SOLIDARITY” MARATHON 2021

english

The rules and registration of "ORLEN e-Marathon Solidarity with additional runs"

 

START 5.06.2021!


More

MARATON SOLIDARNOŚCI - PRAWDZIWA HISTORIA – ROMAN KUZIMSKIChcemy Wam zaprezentować opowieść, która bardzo nas poruszyła. To wzruszająca historia Maratonu Solidarności, którą opowiedział nam Roman Kuzimski - świadek wydarzeń jakie miały miejsce trzydzieści lat temu na Wybrzeżu. Organizacja imprezy biegowej w tamtym czasie, to było zupełnie coś innego niż nam może się wydawać. Nikt nie myślał o korzyściach, nikt nie pobierał wynagrodzenia, a w czasie Stanu Wojennego można było za to trafić „do kryminału”. Kto mógł pomagał bezinteresownie, na ile potrafił. Bieg był wspólnym świętem organizatorów i uczestników.

Dziś organizacja imprez masowych bardzo się zmieniła. Warto jednak poznać prawdziwą historię Maratonu Solidarności ponieważ wielu z nas zapewne nie wie, jakie były jego początki i jaki był jego cel. Dowiecie się o łącznikach przenoszących meldunki między strajkującymi zakładami Gdyni i Gdańska, o nieformalnym bieganiu po chodnikach, o stoczniowcach transportujących niepełnosprawnych zawodników przez kładkę nad torowiskiem i wielu innych interesujących historii. Wszystko to z ust osoby wpierającej imprezę od jej początku. Roman Kuzimski jest członkiem Stowarzyszenia Maratonu Solidarności i Z-cą Przewodniczącego Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność. Gorąco polecamy!