15.08.2020
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

XXVI MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

DO STARTU POZOSTAŁO:
1 1
9 9
8 8
DNI
1 1
5 5
GODZIN
4 4
6 6
MINUT
3 3
2 2
SEKUND

DzięKUJEMY!!!

DRODZY MARATOŃCZYCY,
Dziękujemy za Waszą obecność
podczas XXV ORLEN Maratonu Solidarności. Niezmiernie miło było Was gościć w Trójmieście. Zapraszamy do czytania i ogladania materiałów podsumowujących edycję 2019.

Więcej

Galerie-Archiwum

Serdecznie zapraszamy do oglądania archiwalnych galerii zdjęć.
Na pewno siebie znajdziecie :)

W zakładce menu FOTO znajdziecie zdjęcia z ostatnich 9 lat!

 

Więcej

XXVI “SOLIDARITY” MARATHON 

english

Online registration for the next edition of the XXVI Solidarity Marathon will start at the beginning of February. The race will take place on 15.08.2020. We will publish new regulations soon.

RULES 2019

CZEKAMY NA WAS W TRÓJMIEŚCIE!!!!

maraton gdansk 2018 2590


Przygotowania do jubileuszowej edycji maratonu idą pełną parą. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem 25. "ORLEN Maratonu Solidarności" i do zapisywania się póki opłata startowa wynosi 99 zł - czyli do końca maja 2019. Wysokość opłaty jest uzależniona od daty nadania przelewu.

W tym roku dzień 15 sierpnia wypada w czwartek, co pozwala tym, którzy przyjadą na maraton z innych zakątków Polski i świata na zaplanowanie dłuższego pobytu w Trójmieście. Gdynia, Spot i Gdańsk - to miasta o niesamowitej różnorodności. Oprócz atrakcji tak oczywistych jak spacer nad morzem, wędrówka uliczkami historycznego miasta Gdańsk czy odwiedzenie portu w Gdyni, można znaleźć mnóstwo innych, ciekawych aktywności i ciekawostek. Liczne punkty widokowe pozwalają spojrzeć na miasta z innej perspektywy :)


Koniecznie trzeba przypomnieć o niezwykłym Jarmarku Dominikańskim, który odbywa się od ponad 750 lat i przyciąga miliony turystów. W tym roku będzie trwał od 27.07.2019 - 18.08.2019. Przez te trzy letnie tygodnie, na kilku scenach, realizowany jest program rozrywkowy. Są to koncerty, pokazy sztucznych ogni, kostiumowe spektakle, parady, festiwale, konkursy oraz inne wydarzenia. W ubiegłym roku w ramach Jarmarku można było odwiedzić 1100 stoisk handlowych!

Połowa sierpnia to już nieco mniejsze upały, a więc czas na wypoczynek połączony z aktywnością - idealny. Neptun czeka na Was w swojej fontannie na Długim Targu gdzie jak zawsze, będzie Was witał na ostatnich metrach maratońskiej trasy.

Trasa jubileuszowego biegu pozostaje taka sama jak w ostatnich latach, zatem Ci, którzy już startowali nie muszą obawiać się niespodzianek.

Przypominamy, że Miasteczko Maratońskie będzie usytuowane w Pałacu Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku - około 200 metrów od linii mety.

W najbliższym czasie zaprezentujemy Wam już jubileuszowy medal dla naszych maratończyków. Czekamy na Was!

Przypominamy, że hotele: Haffner w Sopocie i Number ONE w Gdańsku przygotowały na maratończyków specjalne zniżki.